Autor Wątek: RUCH! - g ł o s o w a n i e . . .  (Przeczytany 2427 razy)

Offline pebees

 • ________
 • Wiadomości: 2556
  • http://www.tff.org.pl
Odp: RUCH! - g ł o s o w a n i e . . .
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 15, 2014, 12:20:37 pm »
No ja też pogratuluję wygranemu i ... poproszę o następny temat :D :D :D
"pebees" piszemy z małej litery, z dużej poproszę pośmiertnie jak już będę "uznanym ahtystą" (tak, tak, ściągnąłem z el-iksa ;-))

Offline creep

 • ________
 • Wiadomości: 1187
Odp: RUCH! - g ł o s o w a n i e . . .
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 15, 2014, 13:11:17 pm »
Ja mam pytanie. Dlaczego droga na każdym wygląda inaczej?

Bo pierwsze robiłem w drodze na imprezę a drugie z imprezy (stąd drobne zawirowania w obrębie diabelskiego ;) ). Jest to ewidentny mankament tych fotografii - cieszę się jednak, że nie zostało mi to policzone ;)

A dlaczego na jezdni inaczej inaczej wygląda, i na jednym jest rysa a na drugim nie, hę? I dlaczego nie było zdjęć z imprezy, skoro aparat na niej miałeś? Czy to była impreza w stylu disco w pianie?

Offline Inkognito

 • ________
 • Wiadomości: 4299
 • Butem Rzucacz!
Odp: RUCH! - g ł o s o w a n i e . . .
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 15, 2014, 14:22:57 pm »
Z tą rysą to jest niezła historia. Imprezka się tak rozkręciła (co zostało uchwycone na drugim ujęciu i czego wyjaśniać raczej nie trzeba), że asfalt po prostu nie wytrzymał (robili go podobno rodzime firmy budowlane, które jakością grzeszą) i pękł był! Z uwagi na fakt, że zdjęcie ma wybitnie reportażowy charakter (fotografowałem półnagie panny siedzące na diabelskim) to uznałem, iż manipulacja zdjęciem nie przystoi i dlatego pokazuję prosto z puchy - TAK TAM BYŁO.

Nie wiem czy zauważyłeś też, że wandale usunęli także linie parkingowe! Sam byłem świadkiem tego wydarzenia - wzięli i usunęli!

Innych zdjęć z imprezy nie mam bo mi się aparat zalazł pianą i to jedyne co się udało w wannie wywołać.

PS
Disco w pianie z dodatkiem kiślu (jestem pewien, że gdybyś wiedział to byś jednak zagłosował)!
Rzuć Butem - zrób akcję!

Offline bombel

 • ________
 • Wiadomości: 6307
Odp: RUCH! - g ł o s o w a n i e . . .
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 15, 2014, 16:41:02 pm »
Formalnie, jestem zdumiony szczegółowością Waszych dostrzeżeń a propos rys na asfalcie i innych... :) Ale do rzeczy...

Miałem napisać o swoich faworytach, ale jeśli ktoś choćby pobieżnie prześledził wątek to już powinien się domyślić... :) Wielka szkoda, że zamiast kształtów w bikini widzę kształty w portkach, no ale jak widać wyraźnie - nei można mieć wszystkiego. Szkoda!

Chciałbym zauważyć, że poza nielicznymi wyjątkami prawie wszyscy zrobili zdjęćie z za długim czasem naświetlania - to znaczy takie, w których ruch jest zobrazowany za pomocą rozmytych przedmiotów/osób. Nie ganię tego broń boże, bo jest to skojarzenie aż po prostu cisnące się na obiektyw i tutaj nic nagannego nie ma. Natomiast na tym tle chciałbym wyróżnić dwa zdjęćia, za pokazanie ruchu bez rozmycia: Mago - 15 i Wodę - 8.

O ile zdjęcie Wody jest małe rozmiarowo i ciężko ocenić, czy pociąg na nim jedzie, ale jest rozmyty tak strasznie, że go w zasadzie nie widać bo jest jednolitą ścianą, czy też nic się nie rusza - ale uznaję zdjęćie za ciekawe, choć źle przygotowane: za małe właśnie. Woda, płaskie to mozesz przy dzisiejszych ekranach dawać na 1000 pixeli wszerz i będzie dobrze - a myślę, że gdyby nie bylo takie małe, głosowałoby na niego parę osób.

O ile Woda zrobił zdjęćie zbyt małe w mojej ocenia jak na ilość szczegółów, o tyle zdjęćie Mago nie jest większe, ale jest czytelniejsze - z uwagi na zawartość oczywiście. Dlatego wyróżniłem to zdjęcie, tym bardziej, że stanowi świetny przykład jak przedstawić ruch na absolutnie nieruchomym zdjęćiu, co mi sięakurat spodobało. A już abstrahując od tytułu, ruchu i tego typu skojarzeń to jest po prostu świetne zdjęcie; spokojne, wyważone, ładnie skomponowane...

Co prawda szachy kontra damska pupa stawia je w konkursowo trudnym położeniu  (co z pewnością Mago wie z własnej autopsji :) ), ale niech mi będzie wolno zauważyć, że szachom też przyznałem gwiazdkę.

Żałuję, że zdjęcie Pebeesa (3) nie jest w kolorze, bo wygląda mi na to, że sztukmistrz jest pomalowany „w Mondriana”, a to w kolorze wygląda lepiej. :) Widzę ładne kontrasty krawata i koszuli, a także ładny otok kapelusza, ale ten Mondrian mi nie może wyjść z głowy.

No i tyle! Dziękuję za udział i do następnego razu!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2014, 16:45:24 pm wysłana przez bombel »
Pozdrawiam bombelkowo!

Offline creep

 • ________
 • Wiadomości: 1187
Odp: RUCH! - g ł o s o w a n i e . . .
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 15, 2014, 17:00:22 pm »
PS Disco w pianie z dodatkiem kiślu (jestem pewien, że gdybyś wiedział to byś jednak zagłosował)!
Bez zdjęć nie głosuję, dlaczego mam wierzyć na słowo? :)

Offline Inkognito

 • ________
 • Wiadomości: 4299
 • Butem Rzucacz!
Odp: RUCH! - g ł o s o w a n i e . . .
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 15, 2014, 20:19:25 pm »
Rzuć Butem - zrób akcję!