Autor Wątek: Torpeda, faktury i wędkarz ;)  (Przeczytany 578 razy)

Offline tormentol

• ________
Torpeda, faktury i wędkarz ;)
« dnia: Kwiecień 26, 2011, 23:14:06 pm »
Zapraszam :)

Offline woda

• ________
Odp: Torpeda, faktury i wędkarz ;)
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 27, 2011, 00:39:54 am »
Podoba mi się. Zastanawiam się tylko jakby tak torpeda trochę inaczej leżała w kadrze. Ale to szczegół. Dobre to jest.

Ale horyzontu to chyba nie prostowałeś. :)

Offline pebees

• ________
    • http://www.tff.org.pl
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 30, 2011, 23:26:27 pm »
No bardzo ładna torpeda.. też ją traktowałeś latarką? :D
"pebees" piszemy z małej litery, z dużej poproszę pośmiertnie jak już będę "uznanym ahtystą" (tak, tak, ściągnąłem z el-iksa ;-))

Offline Nemeth

• ________
    • www.koniuszy.com
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 01, 2011, 12:11:11 pm »
Piękne światełko na dole.
www.koniuszy.com

Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep - Scott Adams

Offline bombel

• ________
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 01, 2011, 15:08:39 pm »
Zdjęcie niewątpliwie jest nieszablonowe i niezwyczajne. To widać na pierwszy rzut oka, że robił je ktoś kto ma pojęćie i o kompozycji, o kadrowaniu... To się chwali.

Ale jednocześnie to zdjęcie nie rzuca mnie na kolana właśnie dlatego, że będąc minimalistyczną próbą nie jest wystarczająco, jakby to powiedzieć, doskonałe.  Jest to rzecz gustu, ale za dużo jest dla mnie pustki po lewej stronie torpedy, a sama torpeda ustawiona 'en face'.

Widzę tu 3 ważne elementy: torpedę, linię horyzontu (i plaży - jako jedno) oraz słońce (wędkarza w postaci pryszcza na matrycy można sobie spokojnie pominąć ze względu na mikroskopijną wielkość). I przy takim ułożeniu tych trzech elementów nie widzę jakiejś równowagi, czy harmonii. Sam nie wiem, czy inne ułożenie tych 3 elementów da coś lepszego, ale to nie uderza we mnie purystycznym pięknem, jako się rzekło.

Sam nie lubię takiego wybrzydzania i szukania dziur w całym za pomocą pseudointelektualnego mętniactwa i sztucznej gadki - dlatego powiem z grubej rury: zdjęćie ładne, ale do doskonałego czegoś mu zabrakło. Myślę, że lepszej o kilka gramów kompozycji, ale to moje zdanie.
Pozdrawiam bombelkowo!

Offline R...

• ________
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 01, 2011, 23:36:34 pm »
Ja ze swojej strony tylko mogę dodać ze ta "radioaktywna" kolorystyka torpedy jest całkiem fajna :)