Autor Wątek: blusowo  (Przeczytany 1183 razy)

Offline jacek dr

• ________
blusowo
« dnia: Sierpień 02, 2011, 22:56:23 pm »
witam.
  Panowie i Mago proszę rzucic okiem ,czy nie za bardzo obróbka sztuczna jest,bo sam juz nie wiem,generalnie to mam ciągoty do mocniejszego podkręcenia,przyznam ze ciągle eskperymentuje ,ale nie chce zbytnio przesadzic, dobrze jest ,jak ktos z boku rzuci okiem i powie dwa słowa.

ps. Chłopaki genialnie grali "modlitwę" Tadeusza Nalepy. :)

Offline Radek

• ________
Odp: blusowo
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 02, 2011, 23:54:25 pm »
Tło trochę nie teges,bo bajzel niezły wokół grających, a obróbkowo, to nie jest źle. Kolorystyka naturalna, winietka ino ino ...
Czymtasem...

Offline Mago

• ________
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 04, 2011, 00:06:45 am »
Zgadzam się z opinią Radka. W tle dzieje się faktycznie dużo i trudno skupić wzrok na pierwszym planie. Kolorki w zasadzie sympatyczne, choć ja lubię bardziej soczyste :)
Mago

Offline jacek dr

• ________
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 04, 2011, 08:53:02 am »
Bałagan w tle,jak sobie mozna było poradzic w tej konkretnej sytuacji aby tego uniknąc ,niby ratowałem sie blurem trochę podczas obróbki,ale to nie to,czyzby tylko tele z jasnym swiatłem ?

DZieki za opinie na temat obróbki .

Offline bombel

• ________
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 04, 2011, 12:07:26 pm »
E, nie przesadzajmy znowu z tym bałaganem... Owszem, widać co się z tyłu dzieje, ale rzeczywiście nei bardzo widzę jak inaczej można by zrobić tą scenę. Gościa siedzą tuż przy ściance z kwiatkami, więc obejść się tego nie da. BYć może gdyby im zrobić portrety - to wtedy tele i mała GO zrobiłaby dobrze, ale za to nie mielibyśmy szerszego planu.

Ja uznaję, że to zdjęcie jak na panujące warunki jest niezłe. Oczywiście byłoby znacznie lepiej, gdyby siedzieli na w miarę pustej estradzie, mieli ładne spokojne tło z tyłu - ale co zrobić, skoro nie... Brakuje mi za to panie Jacek paru detali ładnie uchwyconych rzeczywiście za pomocą tele z małą GO - portretów (może z profilu, to znaczy z drugiej strony), pudła z kasą czy CD, interesującego detalu gitary... Mógłby wyjść ciekawy cztero-, pięciozdjęciowy reportażyk.
Pozdrawiam bombelkowo!

Offline Seeker

• ________
    • gnioto
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 04, 2011, 16:30:54 pm »
Może coś w tym kierunku...?

"Udanych kadrów. Bo przecież nie światła..."  Kasandra

Offline bombel

• ________
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 04, 2011, 17:00:35 pm »
Ujjj! Nie idźcie tą drogą!

Nie

idźcie

dr

o g ą ą ą . . .

Żeby dobrze robić takie rzeczy, trzeba po pierwsze o wiele, wiele więcej uwagi i staranności w robieniu masek, jak również sporej wiedzy jak działają różne rozmycia. Blur blurowi niejednaki, inaczej działa Gaussian o mniejszym natężeniu na selekcji 100procentowej,inaczej ten sam Gaussian o większym natężeniu, ale na selekcji o mniejszym kryciu. A do tego są jeszcze inne blury.

Do blurowania takiej sceny, które nie rzuci się w oczy sztucznością nie wystarczy pozaznaczać tła jak leci i zblurować raz, czy dwa. Coś takiego zawsze będzie 'pachnieć' efektem komputerowym, a nie bokehem powstałym optycznie. Ja bym sobie spokojnie odpuścił.

Co innego blurowanie pojedynczego planu tła w portrecie - tam jest prosto. Zblurować wiele planów na takim zdjęćiu jak wyżej, z wieloma różnymi planami, to są już naprawdę górne loty obróbki.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2011, 17:05:27 pm wysłana przez bombel »
Pozdrawiam bombelkowo!