Autor Wątek: spacerkiem po ulicy.  (Przeczytany 1174 razy)

Offline jacek dr

• ________
spacerkiem po ulicy.
« dnia: Czerwiec 05, 2012, 09:54:34 am »
Witam.
  Kilka spacerowych kadrów,z mojego pięknego miasta.Brak niestety nowoczesnej architektury,bo jej poprostu nie ma.,zresztą nic sie nie robi z tą co jest.

1)

2)

3)

4)

Bonus w kolorze

5)

6)

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2012, 10:15:15 am wysłana przez jacek dr »

Offline bombel

• ________
Odp: spacerkiem po ulicy.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 05, 2012, 13:52:20 pm »
Rany boskie, Jacek! Ani jednego żywego człowieka? Jak Ty to robisz??? :)

CO mi się podoba, to dbałość o szczegóły i o kadrowanie, proporcje boków, i kolory. Zauważam, że żadna fasada nei chyli się ku upadkowi, Autor umieszcza rózne rzeczy w dobrych miejscach (czyli dba o kompozycję) jak to widać w wypadku tego jaja z kwiatami na 5 czy latarni na 6. Miło widzieć takie drobne szczególiki jak na przykład prosta zebra na 6 czy fakt, że na 1 aparat stoi równo na osi jezdni, co czyni tą uliczną perspektywę prostą, czytelną i wyrazistą.

Jak jeszcze komentowałem zdjęcia na innym forum, napotkałem zdjęcia gościa, który znalazł kawałek jakiegoś kubistycznego budynku ze stosownie zagospodarowaną okolicą i pokazał stamtąd kilka zdjeć. Wszystkie były niestety irytująco krzywe: a to chłop stanął krok w bok, a to urżnął coś z kadru w głupi sposób, a to mu się prawie coś zmieściło i to prawie stwarzało przykre wrażenie, a to kreski, fugi, czy inne linie szły krzywo tam, gdzie powinny prosto... Po co to mówię?

Otóż takich szczególików się nei zauważa, jak są wykonane dobrze. Jak jest OK, to nikt nie zauważa. Dopiero jak się tego nie dopilnuje, to się okazuje, że wszystko się rozłazi i wtedy widać, że dbałośc o szczegóły popłaca.

Jacek - widać, że przy kadrowaniu wiesz z czego żyjesz. TO mi sie podoba, bo to oznacza, że umiesz patrzeć.

CO mi się nie do końca podoba, to obróbka. pamiętam jakie fajne były te zdjęcia w 'Perspektywie' jakie dałeś... Ten sklep był naprawdę dobry, a ulica co prawda nei była wspaniała, ale odnoszę wrażenie, że miała lepsze kolory. Tu jakby coś siadło... Ale z tym można jeszcze powalczyć jakby się chciało kiedyś do tego wrócić.

Obejrzałem z zainteresowaniem! PLUS!
Pozdrawiam bombelkowo!

Offline tormentol

• ________
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 05, 2012, 23:50:24 pm »
Zdjęcia nr 1, 2, 3, 4 sprawiają mz mocne wrażenie. Odczucia pustki, czegoś nierealnego i zarazem złowrogiego. Jak by coś nieprzewidzianego miało zaraz się stać. To chyba przez to głównie, że wymyło ludzi. Świetnie to wyszło. Nad warsztatem już się porozpisywał kolega wyżej. Widzę, że autor się rozwija i zdjęcia są coraz bardziej wciągające. Potrafi w fotografii zawrzeć coś więcej niż tylko wartość estetyczną. Bardzo mi się to podoba.

Kolorowe są ok, ale bez szpona.

Offline Radek

• ________
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 05, 2012, 23:54:16 pm »
Tak. Mono są bardziej trafionym przekazem tego miejsca.
Owszem docenić trzeba i staranność o szczegóły i kompozycje. Ciekawy zestaw jak na miejsce bez architektonicznych fajerwerków...
Czymtasem...

Offline Seeker

• ________
    • gnioto
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 06, 2012, 02:43:32 am »
"Widzę, że autor się rozwija i zdjęcia są coraz bardziej wciągające."

Zgadzam się i cieszy mnie to.
"Udanych kadrów. Bo przecież nie światła..."  Kasandra

Offline autograf

• ________
  • wracam na stałe na tff
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 06, 2012, 04:37:48 am »
Rzeczywiście zdjęcia są matematyczno poprawne. Ja osobiście lubię dbałość o te "piony/poziomy", bardzo lubię. Powiem tak, dobrą masz kręskę, popraw flow ;) I będzie zajebiście. Jeśli miałbym wskazać zdjęcie z najlepszą obróbką, wybieram czwóreczkę. Najtłustsze (co akural uwielbiam) kontrasty. Choć nie mówię, że poszedłbym może i o jeden kroczek dalej. Jacku, a nie masz tam jeszcze czegoś czym zamknął byś mi mordę i w pełni usatysfakcjonował?

A i tytuł bym zmienił. Właściwszy byłby "spacerkiem wciągam kadry nosem, spacerkiem" ;D
napisałem na facebooku, że złamałem nogę! i 18 osób kliknęło "Lubię to!"

Offline jacek dr

• ________
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 06, 2012, 08:56:42 am »
Dzieki panowie za dobre słowo .
Oj tam ,brak ludzi,tak przy dobrym powiekszeniu to był jeden ,na kulach ,ale tez sie liczy ,choc tutejszy :)

Przepatrze jeszcze szuflade moze jakis knebel dla Grafa ,znajdę ;)

Pozdrawiam i znikam

Offline Radek

• ________
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 07, 2012, 00:06:16 am »
Fajnie - teraz zauważyłem - wkomponowałeś fajansiarskie tablice z kierunkami drogowymi na 5. Pomimo, ze są na  - umówmy się - pierwszym planie to nie przeszkadzają w odbiorze całości...
Czymtasem...

Offline Seeker

• ________
    • gnioto
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 07, 2012, 02:13:53 am »
A gdym miał wybierać...

to pierwsze i szóste.
"Udanych kadrów. Bo przecież nie światła..."  Kasandra

Offline Artur

• ________
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 09, 2012, 21:02:32 pm »
Cale miasto jest w strefie kibica  ;D
Trójmiejska Krypa Fotogeniczna

Offline jacek dr

• ________
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 13, 2012, 01:11:38 am »
odgrzeje ,bo mam nowość :D

Offline woda

• ________
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 13, 2012, 23:53:52 pm »
To już któreś z kolei zdjęcie, w którym mocno deformuje Ci jedną stronę (lewą) zdjęcia. Ma się też wrażenie, że wszystko zaraz zsunie się w dolny lewy róg.