Autor Wątek: Tormentol, zajrzyj tu!  (Przeczytany 2217 razy)

Offline bombel

• ________
Tormentol, zajrzyj tu!
« dnia: Lipiec 31, 2013, 01:49:59 am »
Czołem!

Pytam Ciebie, bo wiem, ze masz Pentaxa, ale jeśli ktoś wie, niech da głos... Otóż chciałem sobie kupić jakąś antyczną osłonę na obiektyw do mojej kolekcji, i szukając sobie czegoś na alle natknąłem się na tulipana do Pentaxów. I otóz ten tulipan ma zdejmowaną klapkę, po wyjęciu zostaje dziura.

Może mi ktoś powiedzieć po co? Wydaje mi się jak przez sen, że kiedyś to rozumiałem, ale teraz za Chiny nie pamiętam o co chodzi...
Pozdrawiam bombelkowo!

Offline autograf

• ________
  • wracam na stałe na tff
Tormentol, zajrzyj tu!
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 31, 2013, 15:03:30 pm »
Nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem, ale jeśli idzie o takiego tulipanka z dekielkiem jak ma Sigma 12-24 to pewnie chodzi o soczewkę, która jest wypukła. Tzn chodzi o jej zabezpieczenie. Ale ja nie jestem Tormentol ;)

Wysłano z Tapatalk!
napisałem na facebooku, że złamałem nogę! i 18 osób kliknęło "Lubię to!"

Offline bombel

• ________
Odp: Tormentol, zajrzyj tu!
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 31, 2013, 16:07:14 pm »
Nie nie, chodzi mi o coś innego, tu dam kilka obrazków, mam nadzieje, że je zobaczycie...

To coś, jakby ktoś chciał zrobić miejsce na wsadzenie palca bezpośrednio do przedniej soczewki, żeby zeskrobać zabite owady, albo coś w tym guście. Akurat tutaj nie pokazuję tulipana, tylko zwykłą osłonę, ale wydaje mi się, że takie długie i wąskie tulipany też były.
Pozdrawiam bombelkowo!

Offline jacek dr

• ________
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 31, 2013, 22:20:40 pm »
JAk bym miał założony polar na obiektyw,i chciałbym  nim kręcić bez zdejmowania osłony(tulipana)to z takie wyciecie ułatwiło by mi  to,ale do czego jest naprawde, to nie wiem .

Offline bombel

• ________
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 31, 2013, 22:43:43 pm »
Moją pierwszą myślą było, że to do wajchy od polara, ale jest jedno ale: ale polega na tym, że miałbyś strasznie mały kąt obrotu na manipulacje. Mam polara i jeśli już, to na ogól kręcę nim w dużo większym zakresie kątów...

DO czegoś to musi być, u licha!  >:(
Pozdrawiam bombelkowo!

Offline jacek dr

• ________

Offline bombel

• ________
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 01, 2013, 01:44:53 am »
Dzięki Panie Jacek!

Ale w sumie to lipa ten Pentax - takie małe okienko... BUUUUUUU!
Pozdrawiam bombelkowo!

Offline tormentol

• ________
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 15, 2013, 01:42:31 am »
Ja powiem, że mimo tego, że dziurka mała to bardzo przydatna. Najbardziej zaboli jak się ma takie tulipany z szufladką i potem kupi np. Sigmę. Strasznie się człowiek dziwi jak to możliwe robić zdjęcia z filtrem polaryzacyjnym.