Autor Wątek: Lustrzanka do studia, live viev niski poziom szumów  (Przeczytany 1757 razy)

Offline marcin79

• ________
Lustrzanka do studia, live viev niski poziom szumów
« dnia: Sierpień 12, 2013, 15:00:33 pm »

Witam
Bardzo proszę o polecenie sprzętu, lustrzanki oraz obiektywu w sumie (obiektyw + body) do 3500 zł
-zdjęcia będą robione w studio, oświetlenie - lampy błyskowe, stół bezcieniowy,
-najbardziej zależy mi na niskim poziomie szumów
-wyświetlaczu z Live View - cyfrowy podgląd obrazu na żywo odchylany i obrotowy (mam już Nikona D5100 ale przyznam szczerze że strasznie długo i kiepsko wyostrza na Live View)
-duża głębia ostrości
-ogniskowa obiektywu od 18mm lub mniej do 50mm
Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zechcą mi doradzić.
Pozdrawiam

Offline marcin79

• ________
Odp: Lustrzanka do studia, live viev niski poziom szumów
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 12, 2013, 16:19:00 pm »
 Jeszcze jedna kwestia, bardzo zależy mi na trybie Live Viev i obrotowym wyświetlaczu czy mogli byście polecić jeszcze jakieś lustro które nie ma problemów z ostrzeniem AF w tym trybie tzn takie które ostrzy w tym trybie w miarę szybko.

Offline bombel

• ________
Odp: Lustrzanka do studia, live viev niski poziom szumów
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 12, 2013, 16:23:10 pm »
Jeśli chodzi o Nikona, to masz ograniczone pole manewru: żadna lustrzanka nei ma odchylanego ekranu, poza D5200 (to znaczy powyżej Twojego teraźniejszego D5100).  Wyłącznie ten model - jak chcesz kupić coś z Nikona, powyżej D5100 którego masz teraz - spełnia przynajmniej dwa warunki, które stawiasz: jest lustrzanką i ma uchylny ekranik. Pobieżny rzut oka na ceneo czy podobny portal niesie nadzieję, że nie tylko razem z kitem zmieścisz się w tej cenie, ale i jeszcze zostanie Ci reszta.

Dobrze, że powiedziałeś co za zdjęcia robisz. Po tym stole bezcieniowym wnoszę, że nie będą to obiekty ruchliwe, jak dzieci, narzeczone w stanie upojnym, imprezowe, rozwrzeszczane towarzystwo, czy zwierzęta. W takim razie myślę, że szybki autofokus nie jest tak wymagany jak w fotografii sportowej, czy reporterce.

Z drugiej strony nie mówiłeś, jakie masz lampy. Jeśli to są jakieś reporterskie, ze względów ekonomicznych trzymałbym się systemu, bo nei ma sensu kupować Pentaxa, jeśli masz 4 dobrze skonfigurowane lampy Canona. No i jeśli masz lampy Nikona, to pamiętaj, że D5200 NIE MA zaimplementowanego CLSa. A jeśli masz jakieś lampy niesystemowe/ogólne, CLS w body i tak Ci sie nei przyda.

Nikon D5200 ma świetną matrycę CMOS, zupełnie up-to-date, więc jeśli się zdecydujesz, na parę lat powinieneś mieć spokój. Ten model ma bardzo dobrą prasę jeśli idzie o jakość obrazka (kolory, szumy, itp), zbiera masę pochwał. Z drugiej strony, jeśli nei lubisz Nikona D5100, nie wiadomo, czy polubisz D5200.

Jeśli chodzi o głębię ostrości - z tym akurat nie ma problemu, bo chcesz dużą. W zasadzie każdym szkłem ją zrobisz, odwrotnie byłoby ciężko, ale skoro nie masz tego problemu, to nei ma co dywagować. Tu (tzn. z głębią jaką chcesz, czyli dużą) każdy kitowy obiektyw da sobie radę.

CO do zakresu ogniskowych, jest parę tanich i w miarę rozsądnych szkieł Nikona od 18 mm na szerokim końcu, są też szersze, choć droższe. Są też obiektywy firm trzecich, ogniskowe zaczynają się od baaardzo szerokiej Sigmy 8-16 (nei za bardzo pasuje do studia), i idąc wzwyż. Słowem wybór spory, ale jeśli głównym zadaniem jest fotografowanie rzeczy na allegro, nie ma sensu wydziwianie i kupwanie czegoś ultraszerokiego, skoro i tak się nei będzie tym robić.

Ja tyle o Nikonie, może ktoś Ci coś powie o Canonie.

PS

Jeśli władasz angielskim jest na dpreview świetna wyszkiwarka aparatów o określonych cechach - szukaj w menu Cameras > Camera feature search. Zaznacz parę ptaszków, wybierz interesujące Cię cechy i wyskoczy Ci lista modeli, które je mają. Uchylny ekranik nazywa się Articulated LCD
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2013, 16:32:23 pm wysłana przez bombel »
Pozdrawiam bombelkowo!