Autor Wątek: Wiosna inaczej - G Ł O S O W A N I E  (Przeczytany 1282 razy)

Offline bombel

• ________
Wiosna inaczej - G Ł O S O W A N I E
« dnia: Marzec 30, 2014, 23:02:04 pm »
Witajcie!

Co to długo mówić - dzisiaj

W I O S N A   I N A C Z E J

Nominowani są:

1.

2.

3.

4. Wiosna w stalowym sercu zamknięta

5. Wielkanocno-wiosenne oczami dziecka postrzeganie

6. Wiosna w głowach - modowy szał ciał!

7. Sexy

Pozdrawiam bombelkowo!

Offline bombel

• ________
Odp: Wiosna inaczej - G Ł O S O W A N I E
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 30, 2014, 23:02:42 pm »
Radek, co prawda jest dwie po 22, ale mam nadzieję, że jeszcze zdążyłem przed Twoim póściem do łóżeczka. :)
Pozdrawiam bombelkowo!

Offline Inkognito

• ________
  • Butem Rzucacz!
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 30, 2014, 23:07:12 pm »
Tak jak myślałem, ilość uczestników bije rekordy! ;)
Ale to na pewno sprawa pogody, która ostatnio dopisała chyba w każdym zakątku Polski (także fotograficznie) :)
Ludzie po prostu zamiast siedzieć i obrabiać zdjęcia chadzają w plener :)
Rzuć Butem - zrób akcję!

Offline Radek

• ________
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 30, 2014, 23:07:25 pm »
Serwus! Zerkam jeszcze ukradkiem na to co się pojawiło... ;P
Reszta w swoim czasie  - oczywiście!
Czymtasem...

Offline autograf

• ________
  • *
  • wracam na stałe na tff
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 30, 2014, 23:13:00 pm »
Kłódeczki fajne. Niby obcykane ale do tego konkursu pasuje jak ulał.
napisałem na facebooku, że złamałem nogę! i 18 osób kliknęło "Lubię to!"

Offline pebees

• ________
    • http://www.tff.org.pl
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 31, 2014, 09:19:46 am »
Ej no... to dzisiaj? Znaczy wczoraj? Kurde.... no nic, zagłosuję chociaż :)
"pebees" piszemy z małej litery, z dużej poproszę pośmiertnie jak już będę "uznanym ahtystą" (tak, tak, ściągnąłem z el-iksa ;-))

Offline creep

• ________
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 31, 2014, 20:51:34 pm »
Ależ ten czas szybko leci! To już?
No cóż, jak widzę z kim przyszłoby mi się "ścigać", to może i dobrze że się zagapiłem... przynajmniej nie ma wstydu.
Im kolorowiej, tym lepiej, więc nr 6 jest dla mnie najlepszy. Potem "Inkowa" 5, chociaż ten motyw już kilka razy widziałem i zastanawiam się nad tym czy go ponownie wyróżniać :) Sexy jest super seksy, trochę mała GO ale jako całość do mnie przemawia ;)
Wyróżniłbym jeszcze 1, należy docenić autora za wyniesienie z domu poroża i położenie go w plenerze... :) Podoba się!
Muszę niestety anty-wyróżnić 3 - dwie młode dziewoje to za mało aby przysłonić "zwyczajność" tego strzału, dodatkowo kiepskie wrażenie robią na mnie te nieostre przeszkadzajki.

Offline Inkognito

• ________
  • Butem Rzucacz!
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 01, 2014, 22:36:36 pm »
Ja tradycyjnie (na partyzanta) podsumuję moje przemyślenia przed wynikami!

Na początek ogólnie - przyznam szczerze, że się trochę rozczarowałem (może to zbyt duże słowo, ale jednak spodziewałem się czegoś więcej). Bo po pierwsze: temat dawał moim zdaniem bardzo dużą swobodę, po drugie: to ewidentnie nie musiały być zdjęcia "ztechnizowane" co powinno dać szansę szerszemu gronu odbiorców bo po trzecie: zdjęcia jak dla mnie powinny mieć tylko mocny temat. A może nawet nie tyle mocny co prezentujący nieznacznie inne niż sztampowe postrzeganie. I bynajmniej nie insynuuję tu, że przedstawione zdjęcia są sztampowe - nie są. Ba! Jest tu kilka zdjęć, które mi się podobają tylko, że... moim zdaniem mało tu tematu a szkoda. Ale przede wszystkim... szkoda, że tak niewiele osób podjęło się trudu przygotowania propozycji - mam nadzieję, że w kolejnym konkursie będzie lepiej! :)

1. Dokładnie mam podobne przemyślenia jak creep - należy nagrodzić wysiłek fizyczny ;) Jednakże fotograficznie, a raczej koncepcyjnie, nie jest to to czego się spodziewałem (choć zaskoczony jestem!). Pytanie: czy to jest wiosna inaczej?
2. Gdyby był to element choćby dyptyku (w rozumieniu mini reportażu) oraz GDYBY zdjęcie nie było tak zmasakrowane i aż tak zafarbowane to temat mógłby się spokojnie obronić - jako wiosna inaczej, czyli co podczas wiosny robią rolnicy etc.
3. Czy to jest foto-żart? Ktoś chyba wiedział, że wyniki będą w prima-aprilis ;)
4. Kłódki do mnie trafiają - koncepcję kupuję, choć uważam, że zdjęcie duuuuuużo lepiej wyglądałoby gdyby po prawej stronie był konturowy zarys jakiejś pary (młodszej lub starszej) trzymającej się w romantycznym geście za ręce.
5. To jest niestety trochę naciągane zdjęcie w kontekście tematu, a proporcje boków to nie wszystko!
6. Za samą ramkę należą się trzy punkty! Niestety traktuję to zdjęcie bardziej w kategorii odtwórczej - jaka jest tutaj rola autora a jaka "scenografa"?
7. To zdjęcie jest świetną fotografią w temacie skojarzenia. Już przez grzeczność nie wspomnę o dyptyku jaki można z tego zrobić... Wypatrzone jest pięknie. Nie neguję też "wiosenności", choć zupełnie nie znam się na botanice :) Tylko czy to jest dobre zdjęcie pod tytułem wiosna inaczej? Podoba mi się jednak, ujęło mnie jednak.
Rzuć Butem - zrób akcję!

Offline bombel

• ________
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 01, 2014, 22:58:27 pm »
Gratulacje!!! Oto wyniki:

Jeszcze raz gratulacje za świetne zdjęcie z wiosnami na głowach! Słuszna wygrana.

Jednocześnie z powodu nie tylko coraz częstszych konkursów, ale i niewiarygodnie wzrastającej frekwencji i uczestników i głosujących, a także w związku ze wzmożoną aktywnością tego forum do stopnia, w którym nie sposób wręcz ogarnąć wszystkich nowości dziennie zarówno w zakresie komentowania, jak i pokazywania zdjęć - ogłaszam zawieszenie działalności forum na czas nieokreślony, a przynajmniej do czasów przymrozków jesiennych, kiedy może ktoś wykrzesze z siebie trochę siły.

Dziękuję za uwagę.
Pozdrawiam bombelkowo!

Offline creep

• ________
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 02, 2014, 02:36:52 am »
Ink, Ink, gratulacje Ink! :)

Offline autograf

• ________
  • *
  • wracam na stałe na tff
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 02, 2014, 03:27:01 am »
A dlaczego tak mało czasu było na głosowanie?
napisałem na facebooku, że złamałem nogę! i 18 osób kliknęło "Lubię to!"

Offline jacek dr

• ________
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 02, 2014, 09:09:12 am »

Wielka szkoda, że tak mało osób wzięło udział w zabawie.W nastepnym konkursie na pewno zwyciężę!!,(bo wystapię sam).Bombel zrobisz mi fajną tabelkę?
 Ink gratuluje, bardzo dobre zdjęcie. :)
Małe sprostowanie:taszczyłem do domu,a nie z domu. :)

Offline Inkognito

• ________
  • Butem Rzucacz!
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 02, 2014, 09:37:44 am »
Małe sprostowanie:taszczyłem do domu,a nie z domu. :)

W takim razie tym słuszniej oddałem głos na Twoje zdjęcie Jacku! Jak się znajduje takie okazy?

Postaram się w tym tygodniu wymyślić jakiś ciekawy ale jednocześnie jeszcze bardziej ogólny temat aby nikt się nie zniechęcił na samym początku i była szansa na to, że więcej niż 4 osoby wystartują tym razem :)

Dziękuję Wam bardzo za głosy! Zdjęcie, które wybraliście jest dobrym przykładem na to, że warto mieć aparat zawsze przy sobie - kadr wypatrzony przy okazji kupowania bułek i innych smakołyków (30/03/2014) ;)

Rzuć Butem - zrób akcję!

Offline pebees

• ________
    • http://www.tff.org.pl
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 02, 2014, 12:45:09 pm »
Co do zdjęcia nr 6 - przekonany byłem, że autorem jest bombel. Przepraszam, jeśli któregoś z Was obraziłem :)
"pebees" piszemy z małej litery, z dużej poproszę pośmiertnie jak już będę "uznanym ahtystą" (tak, tak, ściągnąłem z el-iksa ;-))

Offline jacek dr

• ________
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 02, 2014, 17:19:58 pm »
Jak się znajduje takie okazy?
 Hmm,no idziesz w teren,wczesną wiosną ,najlepiej tuż przed pracami rolniczymi ,(to zwieksza szansę, że Cię mniej osób  ubiegnie)  na łaki, pola blisko lasów i wypatrujesz.
Ja pomagam sobie lornetką.Tutaj akurat przypadek ,szukałem sladów dawnej ukraińskej wsi,a trafiło się coś innego,ale miejsce po osadzie też trafione w dychę!