Autor Wątek: Dwa kolory - G Ł O S O W A N I E ! ! !  (Przeczytany 1717 razy)

Offline jacek dr

  • ________
  • Wiadomości: 1542
Odp: Dwa kolory - G Ł O S O W A N I E ! ! !
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 05, 2014, 00:08:28 am »
A niech cie uściskam przed snem jeszcze!Gratulacje :D

Offline bombel

  • ________
  • Wiadomości: 6307
Odp: Dwa kolory - G Ł O S O W A N I E ! ! !
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 05, 2014, 00:37:47 am »
Otóż muszę powiedzieć parę słów, ale po pierwsze muszę pogratulować Radkowi - Radek Twoje zdjęcie w tym konkursie jest arcyudane! Dwa kolory jak się patrzy, akurat takie złożenie jakie lubię: navy blue i ciepły żółty, no po prostu do tego tematu jest wymarzone! Słuszna wygrana!

Po drugie powiem, że miałem naprawdę trudne chwile przy rozdysponowywaniu swoich punktów. Oczywiście poza tymi zdjęciami którym przyznałem są jeszcze inne, którym się to należy. Stąd Honorowe Wyróżnienie przyznaję Jackowi za biało-czerwone zdjęcie anten na biało-czerwonym maszcie - to jest bardzo udane zdjęcie - i nie przypuszczałem, że kiedykolwiek powiem tak o zdjęćiu, na którym niebo jest zdecydowanie białe. A jednak! :)

Dla odmiany powiem słowo o zdjęćiu, któremu przyznałem aż dwa punkty, a które prawdę mówiąc o wiele bardziej podobało mi się w przedbiegach - Woda pokazał tam bardzo podobne i spytał, czy takie się nadają. Tam chyba niebo było ciemniejsze, i to ciemniejsze o wiele bardziej mi siępodobało. O ile mnie pamięć nie myli zestaw kolorów był taki jak na zwycięskich „Gazach” Radka, to znaczy mocne, granatowe niebo i ciepły żółty. Gdyby nie to rozjaśnione niebo tutaj, miałbym spory kłopot, któremu przyznać 3 gwiazdki!

Trudno nie wspomnieć o 5 Wody czy 7 - deskach Radka. Oba są jakby robione specjalnie na ten konkurs, co się chwali, ale w obu zestaw kolorów akurat nei jest moim ulubionym, choć 5 Wody bardziej z tej pary do mnie przemawia. Choć ja wolę nie tak lekkie kolory...

Creep (2 i 3) podszedł do tematu w inny sposób - zamiast szukać czegoś wyłącznie dwukolorowego dał zdjęćie okolicy, w której dominują dwa kolory. Podoba mi się to podejście - prawdę mówiąc sam chciałem dać podobne w sensie takim, że to była ulica i dwa kolory dominujące, ale w końcu się nie zdecydowałem. Chyba dlatego, żeby nie dostać mandatu za nadilość kolorów.

Zdjęćie Mago - jasnoróżowy goździk na tle ciemnoróżowej ściany - zdecydowanie pasuje mi do konkursu, chociaż wolałbym agresywniejszą obróbkę, lekką winietę na koniec, mocniejsze kolory - ale nawet w tej formie do mnie przemawia. Ładne, spokojne, wyważone.

Jak mowa o kolorach, to kolory bardzo podobają mi się na cytrynach Inkognita, są soczyste (kolory, nei cytryny), mocne, czerwień jest intensywna, a żółcie neiprzepalone... Tak, kolory są fantastyczne, niestety nie podoba mi się cała reszta, więc tym razem punktu nie ma.

I na koniec słowo o trąbie. Dwa głosy poinformowały mnie, ze nie zagłosują na to zdjęćie z przyczyn formalnych (za dużo kolorów), choć postąpiłem podobnie jak Creep, który dał zdjęćia ulicy, gdzie też jest dużo kolorów, a pomiędzy nimi dwa rzucające się w oczy... I ja tak sobie pomyślalem, że je dam z tego samego powodu - bo na moje oko dwa kolory (neibieski i czerwony) są tutaj ważne, ale widać nie doceniłem Waszych zdolności liczenia na palcach ilości kolorów. :)

Odpowiadając Jackowi - trąbka stoi na stole, który ma blat z politurą, a całość jest na tle zasłon do okien. Blat jest w podobnym kolorze, a nie widać gdzie się kończy, bo GO jest bardzo płytka. Tak naprawdę jedyną grubszą obróbkowo rzeczą (poza usunięciem upierdliwych pyłków) była lekka desaturacja blatu, żeby bardziej zlał się z zasłonami.  Jak widzę, nawet to xlanie się udało, skoro go nei widzicie. :)

Co do pokrywania się nalotem... Trąbka jest lakierowana podwójnie, o ile wiem nie jest mosiężna a z brązu, ale wiem o jakim nalocie mówisz, bo to nei jest moja jedyna trąbka.  Starsze instrument lakierowano inaczej, lakiery się starzały i istotnie metal zaczynał matowieć i pokrywać się lekką patyną (d;latego droższe modele były nikowane lub srebrzone). Obecne lakiery nie starzeją się tak szybko, więć ta kolorowa trąba choć ma już swoje lata lśni cały czas jak nowa. Jak trąbka się Wam podobała, to jest mi miło.

No i tyle. Jak zwykle nie udało się wygrać, wićę temat pod tytułęm „coś czerwonego i seksi” będzie - zgodnei z obietnicą daną Inkowi - kiedy indziej. :)
Pozdrawiam bombelkowo!

Offline autograf

  • ________
  • *
  • Wiadomości: 3499
  • wracam na stałe na tff
Odp: Dwa kolory - G Ł O S O W A N I E ! ! !
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 30, 2014, 23:08:39 pm »
napisałem na facebooku, że złamałem nogę! i 18 osób kliknęło "Lubię to!"